V Kongres Dyrektorów E-commerce | Relacja 2016
15871
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15871,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.8,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Tematy przewodnie III Kongresu Dyrektorów E-commerce

O strategii…

Kultura organizacji zawsze znajduje odzwierciedlenie w realizacji strategii jej rozwoju, także tej, budowanej w oparciu o ideę omnichannel. Zapraszamy do dyskusji o tym jak, kształtując odpowiednie postawy wewnątrz firmy, zadbać o spójne doświadczenia klienta wszechkanałowego we wszystkich punktach styku.

O narzędziach…

Rozwój strategii omnichannel jest olbrzymim wyzwaniem dla przedsiębiorstwa, również w kontekście systemów IT. Konieczność automatyzacji procesów oraz sprawna integracja posiadanych systemów IT, umożliwiająca szybką wymianę danych to tylko niektóre z wyzwań, o których porozmawiamy.

O efektywności…

Dywersyfikacja przychodów i elastyczność przedsiębiorstwa to warunki efektywnego działania na zmiennym rynku sprzedaży internetowej. Umiejętność, a przede wszystkim możliwość sprawnego reagowania na zmieniające się trendy i tendencje będzie ważnym tematem kongresowych wystąpień.

Wybrani Prelegenci

Blisko 20 prelegentów wystąpi podczas III Kongresu Dyrektorów E-commerce. Poznaj ekspertów, którzy poprowadzą prezentacje i sesje warsztatowe. Wkrótce odsłonimy kolejne nazwiska…

Wśród prelegentów znajdują się praktycy i eksperci sprzedaży internetowej i wielokanałowej z rynków europejskich.

Dyrektor E-commerce na rynkach polskim i węgierskim w Tchibo. Jest związany z branżą internetową od ponad piętnastu lat. Posiada doświadczenie w ramach międzynarodowych działaniach B2C, B2B i e-commerce. Zajmował się również marketingiem internetowym oraz product managementem.

Norbert Németh

dyrektor eSklepów HU/PL Tchibo

W branży e-commerce obecny od 5 lat. Odpowiedzialny za wdrożenie, bieżące zarządzanie oraz rozwój serwisu „ezakupy.tesco.pl”. Z firmą Tesco jest związany od 1999 roku. Przez wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych w operacjach sklepowych oraz jako manager projektów optymalizujących procesy operacyjne.

Mariusz Nowak

Tesco

Krzysztof Folta

TIM

Od 2013 związana z wprowadzeniem do Polski sklepu internetowego dla światowego lidera branży zabawek – Toys”R”Us. Od samego początku odpowiedzialna za koordynację wdrożenia w Polsce nowej platformy eCommerce dla całościowego biznesu eCommerce International Toys”R”Us. Od października 2015 roku - Dyrektor Marketingu i E-commerce w Toys``R``Us France. Prywatnie miłośniczka biegów, tych dłuższych i ekstremalnych oraz snowboard’u.

Justyna Torres

Toys'R'Us

Ada Westerinen posiada ponad 15-letnie doświadczenie w Enterprise Architectures oraz zarządzaniu projektami IT. Jest opdowiedzialna za zarządzanie projektami przekształceniowymi dla dużych marek handlowych, finansowych i telekomunikacyjnych. Obecnie pracuje jako Client Architect w MuleSoft wcześniej była odpowiedzialna za zarządzanie projektami integracyjnymi w chmurze w firmie Oracle.

Ada Westerinen

MuleSoft

Rafał Zaremba

AB S.A.

Robin Müller

Co-Founder / Chief Technology Officer Lesara.com

Experienced e-commerce and multichannel sales manager. As a consultant Lutz develops integrated omni-channel business models for brick&mortar retailers und vertical brands through launch and development of eCommerce. He helps with transformation of existing IT-landscape, business processes, organization and controlling as well as the assortment and marketing strategy, CRM, customer service and supply chain.

Lutz Spannuth

niezależny konsultant

Marcin Gadulski

MM Brown Choccolissimo

Michał Juda

Showroom

Jest współzałożycielem SHOWROOM.PL – największej w Polsce e-commercowej platformy dla niezależnych marek z branży mody. Odpowiada za zarządzanie zespołem sprzedaży oraz budowanie relacji i obsługę klienta, nadzoruje działania z zakresu PR i Marketingu offline.

Jasiek Stasz

Showroom

Grzegorz Rudno Rudziński

Grupa Unity

Andrzej Budzik

Dotpay

Dariusz Mazurkiewicz

Polski Standard Płatności

Initiating career in 1994 as distribution sales manager and brought customer orientation into marketing gave Rie deep understanding of the sales and marketing mechanisms. Knowledge of how sales and off-line marketing combines with online initiatives significantly improves her results for the European MKT groups in PPG. Inspiring European colleagues and employees, presenting new digital tools and building actionable and measuable digital strategies.

Rie Haagen

PPG

Árpád Deák pracował w kilku międzynarodowych firmach rozwijających się na rynkach Europy, USA i Ameryki Południowej. W swojej pierwszej pracy w Superfund (globalny dostawca funduszy heddingowych), Árpád był odpowiedzialny za business development w Austrii i Niemczech. Awansował na stanowisko managera regionu obu Ameryk. Obecnie, w Emarsys jest odpowiedzialny za business development i rozwój rozwiązań tehcnologicznych w regionie Europy Wschodniej.

Árpád Deak

Emarsys Vienna

Jest odpowiedzialny za opracowanie raportów na temat handlu detalicznego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest autorem publikacji zw. z tematyką: wyposażenia domowego, elektroniki użytkowej, centrów handlowych, handlu artykułami spożywczymi oraz rynkiem HoReCa.
Jako niezależny specjalista, wielokrotnie cytowany w polskich i zagranicznych mediach. Absolwent finansów i bankowości na Uniwersytecie w Łodzi, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów MBA w St. Gallen Business School oraz w Krakowskiej Szkole Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Jarosław Frontczak

PMR

Odpowiada za digitalową transformację firmy, e-commerce, media oraz produkcję i dystrybucję cyfrowych treści. Od 12 lat prowadzi zespoły, które walczą na wszystkich frontach internetowej wojny. Zanim przeszedł na stronę klienta pracował jako partner i szef strategii w agencji Red8 Digital, w której współtworzył rozwiązania dla największych marek, od FMCG przez farmację do branży budowlanej. Twórca plfoto.com, wykładowca na studiach podyplomowych.

Jan Namedyński

Avon

Z wykształcenia jest matematykiem, z zawodu przedsiębiorcą, z zamiłowania biegaczem - ultramaratończykiem. Fascynuje go jak proste pomysły w połączeniu z nowymi technologiami potrafią ułatwić codzienne funkcjonowanie milionom ludzi. Swoje zainteresowanie aplikacjami mobilnymi wykorzystał tworząc iTaxi i Booksy.

Stefan Batory

iTaxi

Jej sukcesem jest wdrożenie i zarządzanie w ramach koncernu obecnie największym sklepem Deichmann w Polsce. W firmie Deichmann pracuje od 12 lat, odpowiedzialna za marketing i Public Relations, serwis www, współpracę z agencjami reklamowymi, agencjami PR, instytutami badawczymi, domami mediowymi. Od 3 lat buduje i doskonali działanie sklepu internetowego firmy. Postrzegając firmę jako system naczyń połączonych koordynuje współpracę różnych działów firmy (w kraju i za granicą) takich jak: zakupy, sprzedaż, logistyka, infolinia, IT, reklama online – pod kątem efektywności sprzedaży i jakości obsługi klienta.

Paulina Żamejść

Deichmann

Socjolog, analityk, badacz sieci społecznościowych, specjalista od analiz digital; na co dzień realizuje projekty badawcze wykorzystujące tradycyjne i nowoczesne techniki analityczne (z wykorzystaniem technologii internetowych i mobilnych), członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.

Albert Hupa

IR Center

Piotr Wrzalik

Grupa Unity

Krzysztof Murzyn

Grupa Unity

Partnerzy III Kongresu Dyrektorów
e-Commerce, Kraków 2016

ORGANIZATOR

grupa_logo_pion-150

PARTNER

grupa_logo_pion-150

PARTNER

trusted shops

PARTNER

poczta polska

PARTNER

grupa_logo_pion-150

PARTNER

mall.pl

Patroni medialni,
Kraków 2016

PATRON

PATRON

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

PATRON

PATRON

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

PATRON

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

PATRON

grupa_logo_pion-150

Agenda – III Kongres Dyrektorów
e-Commerce, Kraków 2016

Ponad 15 godzin zajęć merytorycznych, dwie imprezy, sesje networkingowe, sesje techniczne – to wszystko wydarzyło się  w kwietniu 2016 roku w Krakowie podczas III Kongresu Dyrektorów E-commerce.

 

 

Link to 3rd E-commerce Directors’ Congress Agenda in english (PDF file)

 

All presentation will be simultaneously translated to English/Polish

Dzień 1 - środa 20 kwietnia 2016

17:00 – 19:00
Rejestracja
Przyjazd indywidualny gości i rejestracja w sieci hotelowej Andels w Krakowie


19:30 
Transport na imprezę wieczorną
Już pierwszego dnia zapraszamy do networkingu w wyselekcjonowanym gronie gości III Kongresu Dyrektorów E-commerce.


20:00 – 00:00
Welcome Dinner
Kolacja z open barem dla wszystkich Gości III Kongresu Dyrektorów E-commerce


00:00 – 8:00
Nocleg ze śniadaniem
Noclegi podczas III Kongresu E-commerce zapewniamy w sieci hotelowej Andels (hotele Andels Kraków oraz Chopin Kraków)


DZIEŃ 2 – CZWARTEK 21 KWIETNIA 2016

Część 1: Wyzwania wdrożenia strategii omnichannel w firmach handlowych i dystrybucyjnych

 

8:15 – 9:15
Rejestracja gości, kawa i networking

 

9:15 – 9:30
Powitanie i otwarcie Kongresu
Grzegorz Rudno Rudziński, Piotr Wrzalik, Grupa Unity

Obserwacje zmian i kierunki modeli sprzedaży – główne trendy

 

9:30 – 10:15
Lutz Spannuth, Spannuth Direct
Culture eats Strategy for Breakfast, czyli o tym co może zaprzepaścić nawet najlepszy plan wdrożenia modelu obsługi wszechkanałowej 

W procesie skutecznego wdrażania omnichannel, kluczowym etapem staje się poznanie trendów współczesnego retailu oraz poszczególnych modeli tej strategii. Przedstawione zostaną przykłady wdrożeń omnichannel kilku graczy niemieckiego rynku. Będą to zarówno tradycyjni detaliści, jak i ci, którzy budują sklepy zaczynając od sprzedaży online. Strategia omnichannel, będzie przedmiotem rozważań w odniesieniu do procesu zarządzania zmianą w działaniu całej organizacji, nie tylko, jako model sprzedaży.

 

10:15 – 10:45
Rafał Zaremba, AB S.A.
Transformacja i rozwój kanałów sprzedaży dystrybutora w okresie rewolucji cyfrowej

Zgodnie z dzisiejszymi trendami, produkt i cena to czasem za mało i aby zbudować przewagę konkurencyjną, należy rozwinąć modele biznesowe uwzględniające usługi dodane. Prelekcja odpowie na pytania jak będąc producentem lub dystrybutorem, mądrze rozwijać sprzedaż detaliczną, nie tracąc przy tym już wcześniej posiadanych kanałów sprzedaży oraz jak skracać dystans do rynku, dzięki różnym taktykom uproszczenia łańcucha: producent – dystrybutor – detalista – klient/konsument. Zaprezentowane zostaną również przykłady działań i zmian organizacyjnych AB S.A. w ostatnich pięciu latach (mobile w strategii, kanały b2b2c, moduł allegro, bramka xml).

 

10:45 – 11:10
Justyna Torres, Toys’R’Us
Globalne rozwiązania dużego detalisty wspierające model obsługi omnichannel

Analiza różnic w adopcji strategii omnichannel na poszczególnych rynkach oraz przykłady dopasowania taktyk i narzędzi obsługi do przyjętych standardów.

 

11:10 – 11:45
Przerwa kawowa

 

11:45 – 12:20
Jan Namedyński, AVON
Jak 120 letni kosmetyczny kolos dostosowuje model działania do oczekiwań klientów. Strategia Digital w Avon.

Rynek kosmetyczny uległ dynamicznej zmianie dostosowując się do nowoczesnego klienta. Nowe kanały, nowe podmioty, szybki wzrost sprzedaż online. Avon jako potężny gracz w modelu sprzedaży bezpośredniej w branży beauty zdecydował się na szereg zmian. Transformacja modelu sprzedaży bezpośredniej, jej unikalne wyzwania, kluczowe etapy i najważniejsze narzędzia będą tematem prezentowanego case study, który pokaże jak zaplanować i uruchomić skuteczną strategię digital.

 

12:20 – 12:50
Andrzej Budzik, Dotpay S.A. i Adam Kokoszkiewicz, Polski Standard Płatności
Jak zwiększyć konwersję zakupową online? Case Study Dotpay i BLIK

 

12:50 – 13:15
Norbert Németh, Tchibo
Future of commerce, connected store in the middle of modern retailers sales model

 

Podczas dyskusji Norbert przedstawi element strategii Tchibo w zakresie budowy i rozwoju sprzedaży omnikanałowej. Poruszone aspekty wyzwań obsługi marketingowej i logistycznej nowoczesnego klienta oraz wniosków ostatnich 5 lat rozwoju sprzedaży online będą tłem do konstrukcji strategii wielokanałowej. Poszukamy też odpowiedzi na pytanie o priorytety Tchibo w do 2020 roku zmieniając swoje podejście do klienta.

13:15 – 14:30
Lunch

 

Część 2:
Elastyczne struktury IT i narzędzia sprzedaży online

14:30 – 15:00
Krzysztof Surgut, Data Space

Cyberszantaż – jak wyłączyć sklep internetowy, bez zgody właściciela? I co wtedy?

W ostatnie walentynki zaobserwowano serię ataków hakerskich na e-kwiaciarnie – to „złoty dzień” dla tej branży. Jak wyglądało to w praktyce? – omówiony zostanie scenariusz działania grup hakerskich.
Wszyscy wiedzą jak niewiele trzeba, aby zacząć sprzedawać w Internecie, jednak nie wszyscy wiedzą jak łatwo i tanio można „wyłączyć” praktycznie każdy sklep internetowy.

 

15:00 – 15:30
Ada Westerinen, Mulesoft
Beyond Omni-Channel – Connected Retail

Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane przykłady firm, które kształtują swoją zwinność organizacyjną dzięki doświadczeniom w integracji systemów. Dowiemy się również jak mądrze budować strategię obserwacji klienta w modelu 360°, łącząc systemy marketingu, POS i ERP oraz jak przeprowadzić optymalizację łańcucha dostaw w sposób który umożliwi uruchomienie obiegu informacji, opartego o zdarzenia w czasie rzeczywistym – w organizacji i pomiędzy partnerami.

 

15:30 – 16:00
Marcin Gadulski, MM Brown
Szybka zmiana: wyzwanie adaptacji innowacji w modelu biznesowym

Czego potrzebują nowoczesne organizacje i jak skutecznie wdrożyć innowacje, dowiemy się na przykładzie prowadzonych projektów zmian organizacyjnych i wdrożeń systemów IT w Grupie MM Brown. Zaprezentowane zostaną również sposoby definiowania wyzwań i obserwacji szans rynkowych, które pomagają budować organizację i kulturę firmy zdolnej do szybkiej adaptacji wdrożeń innowacyjnych.

 

16:00 – 16:30
Przerwa kawowa

 

16:30 – 17:00
Rie Haagen, PPG
Aplikacja na smartfony, jako przedłużenie Customer Care – case study

Strategia omnichannel i oczekiwania współczesnego konsumenta wymagają budowania narzędzi, które zaangażują pracowników firmy w customer service niezależnie od miejsca i czasu. Dzięki powszechności urządzeń mobilnych i dobrej adaptacji sterowania aplikacją biznesową przygotowanie i wdrożenie takich narzędzi nie musi być kosztowne i skomplikowane. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane efekty i dalsze plany na wykorzystanie aplikacji mobilnych, jako wektora polepszenia wielokanałowej obsługi klienta, na przykładzie case study PPG z Holandii.

 

17:0 – 17:30
Piotr Lagowski, Empik Group

How to build business in 26 months? Quandoo story

 

17:30 – 18:00
Mariusz Nowak, Tesco
Model OMNIKANAŁOWEJ SPRZEDAŻY branży FMCG i FOOD na Przykładzie TESCO

Po 3 latach działania sklepu internetowego TESCO rozwija swój model sprzedaży internetowej i łączenia kanałów obsługi klienta. WYZWANIEM nadal pozostaje atrybucja działań marketingowych ale jednocześnie jako jedna z niewielu firm TESCO potrafi mierzyć różnice pomiędzy klientem jedno i wielokanałowym. O ocenie wprowadzonych zmian, zyskach dla modelu retailu płynących z spójnej obsługi w wielu kanałach będziemy dyskutować z osobą odpowiedzialną za rozwój e-commerce w Polsce.

 

18:00
Zakończenie części merytorycznej pierwszego dnia Kongresu

 


 

18:00 – 19:00
Klub e-commerce

Networking w luźnej atmosferze po zakończeniu części merytorycznej kongresu, w hotelu Andels

 

19:30 
Transport na imprezę wieczorną

20:00 – 02:00
Casino Royale

Oficjalne after-party przy okazji III Kongresu Dyrektorów E-commerce

 

02:00 
Transport indywidualny Gości

DZIEŃ 3 – PIĄTEK 22 KWIETNIA 2016

9:30
Rozpoczęcie drugiego dnia – powitanie, wstęp

 

9:40 – 10:10
Rafał Pietrwalski, Poczta Polska

eCommerce – inspiracja rozwoju firm kurierskich

W jaki sposób wielokanałowość dostaw może być sposobem na sukces dla eSprzedających. Kto kupuje usługi kurierskie na przykładzie eKupującego jako wymagającego Dyrektor Logistyki.Jak rynek wpływa na popyt i tworzenie usług – kierunki rozwoju firm logistycznych dla eCommerce – case study Poczty Polskiej i obserwacje zmian w ofercie i modelu działania innych firm.

 

10:10 – 10:40
Jasiek Stasz i Michał Juda, Showroom
Skuteczna sprzedaż zagraniczna i obsługa klienta niemieckojęzycznego. Case study rozwoju sklepu internetowego na rynku zagranicznym. 

Najskuteczniejsze taktyki wyjścia za granicę – na co warto się przygotować otwierając się na inne, niż polski, rynki.

 

10:40 – 11:10
Krzysztof Folta, TIM S.A.
Strategie Digital Transformation na przykładzie drogi TIM S.A. 

 

11:10 – 11:30
Przerwa kawowa

 

11:30 – 12:00
Stefan Batory, iTaxi

Mobile i fast delivery jako przykłady zmiany zasad gry na rynku e-commerce.

Jak Internet i e-commerce wpływa na zmiany na globalnym rynku usług i powstawanie nowych modeli biznesowych. Case studies zmian modeli biznesowych łączących usługi własne i ofertę firm przewozowych. Nowe definicje systemów wspierających omnichannel customer experience.

 

12:00 – 12:20
Ted Hettlich, fruugo.com
What the customers says versus what they actually do – look from pure player point of view.

 

 

 

12:20 – 12:50
Robin Müller, Lesara. Á​​​​rpád Deák, Emarsys
Personalizacja w różnych kanałach – jak rozumieć, ale nie przestraszyć klienta. Case Study firmy Lesara.

 

 

12:50 – 13:30
Lunch

 

13:30 – 14:00
Sïmon Saneback, Wellstreet
Internationalization in omnichannel – How to Step Up a Gear Towards World Domination

  • Common Mistakes made by e-retailers when Going Global
  • Biggest Cross-Border Challenges
  • What to Consider Before Going Global

14:00 – 14:30
Paulina Żamejć, Deichmann
Wdrażanie modelu omnichannel w sieci obuwniczej – wyzwania i refleksje okiem praktyka.

 

 

14:30 – 15:00

Albert Hupa, IR Center
Analityka modeli Omnichannel – rozumienie wędrówki klienta

Pomiar korzyści z rozwoju modeli sprzedaży i obsługi omnikanałowych dla wielu firm pozostaje wyzwaniem. Podczas prezentacji Albert przedstawi metody badawcze oraz metody diagnozy zachowania klienta w tym mapowania ścieżek jego zachowania i podstawy do zrozumienia powodów wyboru określonych touchpointów i ścieżek zakupowych. Całość wykładu powstała w oparciu o badanie zachowań klientów wiodących marek odzieżowych w Polsce.

 

 

15:00 – 15:30
Jarosław Frontczak, PMR

Czy wystarczy słuchać e-klienta?

Podczas prezentacji analityk rynku retail i e-commerce przybliży najciekawsze wątki z prowadzonych projektów badawczych oraz zaprezentuje dobre praktyki wykorzystania danych do decyzji biznesowych. M.in. zaadresowane zostaną tematy: Co mówią dane na temat spójności zachowań klientów – klient on-line i off-line, czy to ten sam klient? Które i w jaki sposób śledzić trendy światowe? Różnice pomiędzy on-line i off-line na przykładzie kilku segmentów – czy i w jaki sposób asortyment ma znaczenie? Rozumienie różnic między segmentami – jak wyciągać wnioski? Zjawisko e-relacje – czy to ma sens?

 

15:30 – 16:00 
Podsumowanie, wręczenie nagród, zakończenie kongresu

Miejsce

III Kongres Dyrektorów E-commerce odbył się w zabytkowym budynku Dworca Głównego PKP w Krakowie.

Noclegi dla Gości przygotowaliśmy w pobliskich hotelach: Andels oraz Chopin.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuj cookies" lub wybierz, na które z nich wyrażasz zgodę. Zapoznaj się również z naszą polityką prywatności.